Site Rengi

HAKKIMIZDA

Anasayfa » HAKKIMIZDA

AYYILDIZ Yardım Derneği kurmuş olduğu bağlar ve bir araya getirdiği farklı meslek gruplarıyla Kırıkkalemizin Dünya’ya açılan kapısı konumunda bulunuyor. Başkanlığını Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastane Müdürü Seyit Ahmet ACAR’ın yürüttüğü, başkan yardımcılığını çeşitli sivil toplum kuruluşlarında uluslararası yardım faaliyetleri ve projelerde yönetici olarak bulunan Barış DOĞAN’ın yaptığı AYYILDIZ Yardım Derneği pek çok tanıdık simayı da yönetiminde barındırıyor. Kale Haber İmtiyaz Sahibi Ercihan ÇAKMAK Genel Sekreterlik görevini yürütürken, DEK Koleji İmtiyaz Sahibi Taki KAPLAN da derneğin Eğitim Komisyonu Başkanlığı görevini yerine getiriyor. Dernek, faaliyetlerinin devamlılığı ve projelerin yürürlüğünün sağlanması adına Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan bir grubu da kadrolarında yönetici olarak barındırıyor. Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden aynı zamanda Kırıkkale il genelindeki pek çok firma ile tasarım çalışmaları bulunan derneğin logo ve websitesinin mimarı Emre ÖZDEŞ de Reklam, Tanıtım ve Halkla İlişkiler Komisyonu Başkanlığı’nı yürütüyor. Saymanlık görevini Rüstem OKÇU, İnsani Yardımlar Komisyonu Başkanlığı’nı Erkan BOZBAĞ üstleniyor. Kırıkkale’de görme engellilerin ışığı olan, tanınan simalardan Bekir AKDENİZ de yine derneğin kadrolarında yer alıyor. Gürcistan’da, Makedonya’da, Kosova’da, Suriye’de ve  Arakan Kampları’nda sağlık yardımı, insani yardımlar ve eğitim destek faaliyetlerini gerçekleştiren dernek üyeleri Kırıkkale Üniversitesi’nde görevli akademik eğitim görevlilerinin de içinde bulunduğu zengin yönetim kadrosuyla Kırıkkale’de uluslararası bir organizasyonun öncüsü olmuşlardır. Daha pek çok tanıdık ismi de bünyesinde barındıran AYYILDIZ Yardım Derneği, faaliyetlerini temel olarak 3 kola ayırmış olup bunlar; Sağlık Yardımları, Eğitim Faaliyetleri ve İnsani Yardımlardır.

Ekibin; yeni dernekleşmiş olmasına rağmen, üyelerinin çoğunluğu daha önce çeşitli sivil toplum kuruluşlarında benzer faaliyetleri yürütmüş olduğundan yardım faaliyetlerine ve yardım edilen Türk-İslam Coğrafyası’na hâkimiyeti göze çarpıyor.

Bir yıllık hedeflerinin içinde 10 ilde temsilcilik açmak bulunan AYYILDIZ  Yardım Derneği, Kırıkkale İl Temsilciliği’ne Şehitler Ortaokulu Müdürü Mahmut Keskin’i görevlendirerek ülke içerisinde yapacağı yardım faaliyetleri için ilk adımını Kırıkkale’de atmıştır.

Uluslararası ilk çalışmasını Kırım-Ukrayna sınırında yaşayan Tatar Türkleri’ne yönelik yapmak üzere dernek başkanı Seyit Ahmet ACAR ve başkan yardımcısı Barış DOĞAN’ı bölgeye göndererek çalışmalarını başlatmıştır. Belirlemiş olduğu plan dahilinde bölgede sağlık yardımları, insani yardımlar ve eğitim yardımları gerçekleştirecek olan AYYILDIZ Yardım Derneği, Türk Coğrafyası’nın çevresinde adım atılmadık tek bir Türk köyü kalmamasını misyon edindi.

Ayrıca Afrika’da ve dünyanın değişik bölgelerinde Müslümanlara yönelik açtırdığı su kuyularıyla ve yine Afrika’da yapılacak olan katarakt ve fıtık ameliyatlarıyla da çalışmalarına uluslararası alanda devam ediyor.